Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LG G2 Karşı Tarafa Sesin Kötü Gitmesi Sorunu Ve Çözümü
#1
Merhaba mobilforum ailesi.
Çözüm 1: Mikrofon Izgarasının Temizlenmesi
LG G2 cep telefonlarında sesinizin gitmesi için gerekli olan mikrofon alanında bir ızgara bulunur. Bu ızgara da bulunan delikler zamanla tıkanabilmektedir. Bu durumda da direk olarak ses gitmesi için geliştirilmiş alana ulaşılamamasına sebep olur. Arka kapak açıldıktan sonra (uzman bir teknisyen tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz) bu ızgaranın deliklerinin özenle temizlenmesi gerekir. Bizlere LG G2 ekran değişimi için gelen bir çok kullanıcımızda bulunan bir sorundu. Ekran değişimi yaparken aynı zamanda ilgili alanı da temizlediğimizde karşı tarafa seslerin daha net gittiğine dair olumlu yorumlar aldık.
Çözüm 2: Kullanılan Hattın Orjinal Mikro Sim Karta Çevrilmesi
Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında bir çok kullanıcı da orjinal mikro sim kart kullanıldığında bu sorun ile karşılaşılmadığını tespit ettik. Özellikle teknik servisimize ses gitmeme sorunu dışında problemlerle gelen kullanıcılara hatları hakkında bilgiler sorduk. Mikro sim kart kullananların büyük bir kısmında bu sorun ile karşı karşıya kalınmadığını gördük. Ne kadar etkili olduğunu zamanla sizlerin yorumları ile göreceğiz.
Çözüm 3: Lolipop Güncellemesinin Yapılması
Bir çok araştırmacı ve kullanıcı tarafından da LG G2’de yaşanan karşı tarafa ses gitmeme sorunu donanımsal değil yazılımsal olarak görülmekte ve Lolipop güncellemesi ile bu sorunun aşıldığı öne sürülmekte. Henüz LG G2 cep telefonlarına bu güncelleme gelmedi ancak bizler deneme amaçlı olarak sıfır 1 LG G2 telefonumuza bu güncellemenin getirilmesini sağladık. Ancak şunu da belirtmek isteriz kullandığımız sim kart mikro. Yaklaşık 1 haftadır devam eden testlerimizde  sesli ve sessiz ortamlarda hiç bir sorun ile karşılaşmadık.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi